Etiket Eklemek SEO Kaybettirir!

Yazılarınıza onlarca etiket yığmak yerine minimum 300 kelimeden oluşan özgün cümleler yığın. Bir milyon etiketin yapamadığını, paylaştığınız 20-30 cümle fazlasıyla yapacaktır.

199
2
PAYLAŞ
Etiket eklemek SEO ya zararlıdır.
Etiket kullanmak bilinen aksine sitenize zarar verir.

Evet yanlış okumadınız, yıllardır bildiğimiz etiket ekle, her kelimeyi yaz ki arama motorlarında yüksel mantığı tamamen yanlıştır. Etiket eklemek seo kaybettirir! Arama motorları etiket barındıran siteleri spam olarak işaretler.

Etiket Nedir?

Etiket, hepimizin bildiği gibi WordPress veya kullandığımız diğer platformlarda, yazımız ile ilgili kelimeleri belirttiğimiz bir alandır. Bu alana yazdığınız kelimeler sitenizi ziyaret eden kullanıcıların daha kolay gezinmelerini sağlar. Yanlış duymadınız, etiketin amacı Google’a yazınızı tanıtmak değildir! Sadece sitenize giren kullanıcıların sitenizde daha kolay gezinmelerini sağlamak adına bir yol haritası oluşturur. Ama günümüzde bilinen en büyük hatalardan bir tanesi etiket eklemek yazınızın Google’da üst sıralara çıkmasını sağlar yanlışıdır.

Etiket Eklemek SEO düşmanıdır!

Sitenizde paylaştığınız yazıların Google arama motorunda üst sıralara çıkmasını ve içeriklerinizin herkes tarafından görünmesini mi istiyorsunuz? O zaman etiket eklemeyin!

Google arama motorunda üst sıralara çıkmanın bir çok yöntemi vardır fakat en önemlisi ise, özgün içeriktir. Siz içeriğinizi kullanıcı dostu ve kopyala/yapıştır olmayan paragraflardan üretiyorsanız, korkmayın, elbet Google sizi üst sıralara taşıyacak ve sitenize hak ettiği değeri verecektir.

etiket eklemek SEO bakımından zararlıdır.Etiket eklemek yerine “odak anahtar kelime” kombinasyonunu kullanın! Örneğin, anlatmak istediğiniz konu WordPress, yazınızın başlığında, kalıcı bağlantısında ve meta açıklamasında bu kelimeye yer verin! Birde yazınızın ilk paragrafına WordPress kelimesi ile alakalı can alıcı bir cümle yerleştirdiniz mi tamamdır. İşte size mükemmel bir SEO taktiği.

Google sunucularına etiketlerinizi yığmak yerine, kaliteli yazılarınız içerisinde barındırdığınız odak anahtar kelime kombinasyonları ile içeriklerinizi yığın. Google’da WordPress ile ilgili arama yapan bir kullanıcıya istediğini verin. Etiket ile konuyu öne çıkartmaya çalışmayın. WordPress ile ilgili genel bir bilgi almak isteyen bir kişiye, saçma sapan bir yazı ile karşılık verirseniz, sitenize hiç bir faydası olmayacaktır. Hatta geri döndürülemez zararları olacaktır. Bu sebeple içerikleriniz de kaliteye her zaman özen gösterin.

Özgün olun yeter.

Yazılarınıza onlarca etiket yığmak yerine minimum 300 kelimeden oluşan özgün cümleler yığın. Bir milyon etiketin yapamadığını, paylaştığınız 20-30 cümle fazlasıyla yapacaktır.

Yazımızda da bahsettiğimiz gibi artık sitelerimizde etiket kullanmıyoruz. Bunun yerine odak anahtar kelime kombinasyonuna yükleniyoruz. Odak anahtar kelime ilgili yakında detaylı bir yazı paylaşacağız.

E-Posta Aboneliği

E-posta bültenimize abone olarak yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz. Web Tasarım, WordPress, SEO ve daha fazlası ile ilgili içerikleri ilk siz öğrenebilirsiniz.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here