Tanıtım Yazısı Alırken Dikkat

Web sitenizin tanıtımı için bir reklam yani tanıtım yazısı almak istiyorsunuz. Peki gerekli analizleri ve değerlendirmeleri yaptınız mı?

98
0
PAYLAŞ
Tanıtım Yazısı Alırken Dikkat
Tanıtım yazısı alırken analizleri ve değerlendirmeleri iyi yapınız.

İnternet kullanımı ve bilgiyi web sitelerin de bulma çabaları, günümüzde ki reklam anlayışını da bir hayli değiştirmiş durumdadır.  Tanıtım yazısı alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda size rehber olmasını hedefleyerek bu yazıyı yayımlıyoruz. Öncelikle tanımlamalar ve kavramlar ile başlayalım.

Tanıtım yazısı nedir?

Tanıtım yazısı, blog, web site veya ürününüz ile ilgili başka bir sitede sizin adınıza tanıtımını hedeflediğiniz ürün ile ilgili bir içerik oluşturulması ve bunun ilgili web site ile yayımlanmasıdır. Tanıtım yazısı günümüzde birçok blog sitesinin yükselmesinde önemli ölçüde rol oynamıştır. Geçmişte gazete, dergi ve televizyonlarda yapılan bu işlem, artık neredeyse her yaştan insanın internet kullanması ile sanal dünyaya taşınmıştır.

Reklam nedir?

Reklam bir ürünü tanıtmak amacıyla oluşturulmuş, video, içerik veya görsellerdir. İnsanlar tarafından tanınmak ve ürününüzün akılda kalıcılığı açısından, reklam firmalar için çok önemlidir. Aynı mantık web siteleri içinde geçerlidir. Örneğin bir blog sahibisiniz ve insanların sitenizi ziyaret etmesini, içeriklerinizi okumasını, paylaşmasını, yorumlamasını ve memnun kalmasını istiyorsunuz. İşte bu işlemler sırasını gerçekleştirmek için reklam yaptırmanız, milyonlarca web sitesi içerisinden sizi seçmelerini sağlamakta büyük rol oynayacaktır.

Reklam ve tanıtım yazısı hakkında gerekli tanımlamaları yaptık. Unutmayın, tanıtım yazısı da bir reklam türüdür. İçeriğiniz ve siteniz ile ilgili kullanıcılara bilgiler verir ve güzel, akıcı bir tanıtım yazısı her zaman sitenize daimî ve kalıcı müşteriler çekme potansiyeline sahiptir.

Tanıtım yazısı alırken dikkat etmeniz gerekenler

Web sitenizin tanıtımı için bir reklam yani tanıtım yazısı almak istiyorsunuz. Peki gerekli analizleri ve değerlendirmeleri yaptınız mı?

Örnek olarak bilgikodu.com’u verelim. (Bu cümleden sonra bilgi kodu olarak ifade edilecektir.) Bilgi kodu, web tasarım, Photoshop, WordPress, SEO ve dijital pazarlama üzerine paylaşımlar yapan bir webmaster sitesi. Peki bilgi koduna reklam yanı tanıtım yazısı alacağımız site nasıl olmalıdır? Tabi ki de sitenin içeriği ile alakalı, yani başka bir webmaster sitesi olmalıdır.

Peki rekabet unsurunu göz önüne almalı mıyız? Tabi ki de rekabet unsuru göz önüne alınmalıdır. Tanıtım yazısı alacağınız site mutlaka ama mutlaka sizin web sitenizden daha üst sırada yer alan, ziyaretçi ve okuyucu profili yüksek, kaliteli bir web sitesi olmalıdır. İnsanları aldatan, kopya içerikler ve hile taktikleri ile üst sıralara çıkmış bir sitede tanıtım yazısı yayınlamak sitenizi yukarılara çıkarmaktan çok aşağılara çekecektir.

ClickBait yapan sitelerden uzak durun

Tanıtım yazısı alacağınız siteyi iyi analiz etmeniz gerekmektedir. ClickBait sistemi ile çalışan, okuyucuları aldatan içerikler paylaşan sitelerden kesinlikle uzak durmalısınız. Sitenizi yükseltmek istersen düşüşüne neden olabilirsiniz.

 

E-Posta Aboneliği

E-posta bültenimize abone olarak yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz. Web Tasarım, WordPress, SEO ve daha fazlası ile ilgili içerikleri ilk siz öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here