WordPress Kullanım Alanları

WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir.

97
0
PAYLAŞ
wordpress kullanım alanları
WordPress kullanım alanları size özgür bir dünya sunar.

WordPress, dünyada en çok kullanılan açık kaynak kodlu bir blog sistemidir. WordPress kullanım alanları sadece blogla sınırlı değildir. WordPress ile kendinize sınırsız bir dünya yaratabilirsiniz.

WordPress kullanım alanları örnekleri

  1. Haber
  2. Blog
  3. Magazin
  4. E-ticaret
  5. Kurumsal veya kişisel websiteleri

WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. WordPress bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)’dir. Bu niteliği ile sadece makale yazma ve düzenleme veya blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platform olduğu anlamına gelmektedir. Google tarafından çok hızlı indexlenir ve sayfa açılışları hızlıdır. WordPress yeni bir yazılımdır, kökleri ve gelişimi 2001’e kadar uzanır.

WordPress açık kaynak kodun vermiş olduğu güç ve belirli bir kuruluşun kâr amacı ile yayınlamadığı bir sistem olduğu için, ömür boyu gelişmeye devam edecektir. İnsanlar tarafından gönüllü olarak tasarımı ve geliştirilmesi yapılan WordPress, dünya üzerinde en çok kullanılan içerik yönetim sistemi olmaya devam edecektir.

E-Posta Aboneliği

E-posta bültenimize abone olarak yeni yazılardan haberdar olabilirsiniz. Web Tasarım, WordPress, SEO ve daha fazlası ile ilgili içerikleri ilk siz öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here